Čudno veče srpskih košarkaša: Jokić nije šutirao, Bogdan presedeo na klupi, Micić najefikasniji sa pet poena

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.10.24. | 04:41

Pobeda Denvera nad Minesotom (132:126), porazi Atlante i Šarlota

Krajnje čudno i neubedljivo veče srpskih košarkaša u završnim mečevima predsezone u NBA ligi. Nikola Jokić je proveo 29 minuta na parketu u pobedi Denvera nad Minesotom (132:126), ali je uputio samo sedam šuteva ka protivničkom košu, od čega dva sa linije penala (oba promašio). Lopta je dva puta prošla kroz obruč, pa je najbolji košarkaš na planeti meč okončao sa četiri poena i po sedam skokova i asistencija.

Bogdan Bogdanović je još jedan meč presedeo na klupi, odlukom trenera Kvina Snajdera, pa nije uspeo da pomogne svojoj Atlanti da izbegne poraz Oklahome (99:104). Najefikasniji srpski igrač ove večeri bio je Vasilije Micić, koji je ubacio pet poena za 17 minuta na terenu u porazu Šarlota u Indijanapolisu (116:121).

Jokić nije forsirao, već se čuvao za ono najvažnije što sledi, ali zato jeste mladi Džulijan Strouter, koji je maksimalno iskoristio svojih pola sata igre i bio najefikasniji igrač utakmice sa 33 ubačena poena. Džamal Mari je ubacio 25, a Majkl Porter 16 u pobedničkom sastavu. Kod Timbervulvsa je odličan meč odigrao snažni centar Luka Garza, ubacivši 29 poena, uz devet skokova.

Mladi bek Hoksa Kobi Bafkin ubacio je 31 poen i bio ubedljivo najefikasniji igrač utakmice, ali to nije bilo dovoljno Snajderovom timu da izbegne poraz u Oklahomi. Domaći su bili mnogo više oslonjeni na timsku igru, a na kraju je najefikasniji bio Ajzea Džo sa 16 poena, dok su po 15 postigli Dijeng i Holmgren.

Indijana je Hornetse slomila tek u produžetku, ali je baš kao i Oklahoma imala više igrača sa podjednakim doprinosom trijumfu. Izdvojio se Majsl Tarner sa 17 poena, Enrike Frimen je ubacio 15, a Halibarton i Šepard po 14. Brendon Miler je bio najefikasniji igrač utakmice sa 20 poena, ali su ostali bili znatno ispod željenog učinka.

Luka Dončić je baš kao i Bogdanović presedeo meč na klupi za rezervne igrače, ali to nije smetalo njegovim saigračima iz Dalasa da ostvare lagan trijumf nad Milvoki Baksima kod kuće (109:84). Džejson Kid je ravnomerno rasporedio minutažu igračima, a najefikasniji je bio Kajri Irving sa 14 poena.