Vladimir Cupara (©Starsport)

Cupara se vratio posle povrede, Milosavljev nije branio, Marsenić pocrveneo

Vreme čitanja: 2min | čet. 17.10.24. | 23:05

Sporting iz Lisabona u derbiju petog kola EHF Lige šampiona pobedio desetkovani Fihse Berlin sa 35:33. Dinamo pao u nastavku u Parizu – 32:35. Ubedljiv poraz Bitoljčana u Plocku – 18:26

Posle dvadesetak dana pauze zbog povrede kolena u tim Dinama iz Bukurešta se vratio Vladimir Cupara što može da raduje selektora Borisa Rojevića pred start kvalifikacija za Evropsko prvenstvo početkom novembra i mečeve sa Letonijom i Italijom. Reprezentativni golman Srbije imao je solidan učinak od osam odbrana u porazu rumunskog prvaka u Parizu. Pari Sen Žermen je na krilima Eloima Prandija slavio posle preokreta u drugom poluvremenu sa 35:32.

Kamil Sipšak je dao osam golova, a Feran Sole sedam za Svece. Kod Dinama Darko Đukić je postigao dva gola, i to oba sa linije sedam metara, uz jedan promašaj.

Fihse Berlin je došao desetkovan u Lisabon bez Matijasa Gidsela i bolesnog Dejana Milosavljeva, i to je najprijatnije iznenađenje Lige šampiona Sporting iskoristilo i u trileru slavilo sa 35:33. Kapiren Orlova Mijajlo Marsenić je dao dva gola, ali je već sredinom prvog poluvremena isključen zbog oštrog starta. Dobio je direktan crveni karton.

Martim Kosta i Islanđanin Ori Torkelson su se po osam puta upisali u listu strelaca. Kod Lisica po sedam pogodaka dali su Lase Anderson, Nils Lihtlajn i Jeri Tolbring.

Visla iz Plocka posle četiri poraza konačno je upisala prvu pobedu u Ligi šampiona. Tim Ćavija Sabatea je savladao Eurofarm Pelister sa 26:18. Za Bitoljčane je Uroš Borzaš dao četiri gola iz osam pokušaja, a Bogdan Radivojević tri iz osam šuteva, dok je u odbrani igrao Ilija Abutović.

Kjelce je u poslednjim trenucima golom Belorusa Arcema Karaleka pobedio Kolstad u Trondhajmu sa 33:32. Vesprem se mučio sa danskom Fredericijom. Imao je i +7 sredinom drugog poluvremena (25:18), na kraju su gosti prišli na -1 – 33:32, ali je tim Ćavija Paskvala na kraju pobedio sa 34:32. Dragan Pešmalbek nije se upisao u strelce. Najbolji je bio Nedim Remili sa devet pogodaka.