(Starsport)

Nebeski skok Filipovića razgalio pun Jug i pogurao crno-bele ka trijumfu

Vreme čitanja: 3min | sub. 26.10.24. | 17:57

Treća pobeda iz isto toliko utakmica za Savu Miloševića

Tresli su se Grobari zbog loše igre njihovih ljubimaca u prvom i bili u ekstazi zbog dobre igre u nastavku. Uprkos svemu tome, nošeni fenomenalnom atmsferom, Parni valjak je stigao do tri vredna boda protiv Čukaričkog - 3:1.

Da li je do toga što su tribine posle dugo vremena bile dobro popunjene ili čega god, ali Partizan je u prvom delu izgledao izuzetno loše. Vidi se to po tome koliko su puleni Sava Miloševića bili nekonkretni u fazi napada, dok je odbrana kao i obično bila nesigurna.

Mnogo pasova unazad, sporih napada, spore razmene lopte, stajanja u mestu. Kao i u prvom mandatu Miloševića, veliki problem za crno-bele predstavljao je niski blok protivnika koji je Partizan u prvom poluvremenu bezuspešno pokušavao da probije.

Opet je Ibrahim Zubairu bio najkonkretniji u napadu. Nije bio opasan onoliko koliko može, ali se nudio, trčao napadap dubinu, terao bekove Čukaričkog da razmišljaju o tome šta će on uraditi, dok je na suprotnom boku Aldo Kalulu bio kao duh - nevidljiv.

Čukarički je bio sve ono što je trebalo da bude Partizan. Organizovan i čvrst u fazi odbrane i konkretan svaki put kad bi prešao na polovinu rivala. Još kad se desi kiks Bibarsa Natha pa se iz toga izrodi gol Mihajla Cvetkovića - za Brđane nije moglo bolje.

Mogao je Cvetković opet da kazni očajnu reakciju odbrane Partizana, ali se srećom po tim iz Humske, mladom napadaču isprečila stativa.

Napravio je Milošević ofanzivne izmene, uveo Đorđa Jovanovića i Gajasa Zahida, što je odmah donelo boljitak, pošto je napadač Bazela na pozajmici u Humskoj iznudio penal koji je u gol pretvorio do tog momenta vrlo loši Natho.

Nošeni frenetičnom podrškom sa tribina, u ambijentu kakav u Humskoj nije viđen dugo na utakmicama domaćeg šampionata, crno-beli su zaigrali agresivnivije, iako je Čukarički preko Tufegdžića imao dobru priliku.

Ovo nije pokolebalo domaćina koji je čekao svoju šansu i dočekao je posle kornera Marija Jurčevića kad je Aleksandar Filipović bio najviši u skoku za totalni delirijum na čitavom stadionu.

Daleko od toga da je i posle ovoga sve bilo idealno. I dalje je Čukarički uspevao da pronađe pukotine u odbrani Partizana i ozbiljno zapreti preko Uroša Miladinovića.

Preuzeo je Partizan konce igre u svoje ruke, potpuno kontrolisao igru u nastavku, a Kalulu je golom samo potpisao pobedu Parnog valjka na ovom meču koji će dugo ostati upamćen po sjajnoj atmosferi na stadionu.

PARTIZAN – ČUKARIČKI 2:1 (0:1)