Šejn Larkin (AFP)

Larkinova simultanka za Efesov preokret u poslednjoj deonici

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.10.24. | 21:28

Turski tim bio u deficitu gotovo ceo meč protiv Olimpijakosa, ali na krilima američkog pleja uspeo da odnese pobedu - 91:89

Odavno je prošlo zlatno doba Anadolu Efesa, ali turskog velikana još uvek igra igrač zlatnog kova! Više njih, ali definitivno najzlatniji je Šejn Larkin koji je fantastičnom izvedbom u kojoj je upisao 24 poena, pogurao svoj tim do nestvarnog preokreta i pobede nad Olimpijakosom rezultatom 91:89! I to u meču u kojem je bio u zaostatku gotovo 35 minuta, a u prvih deset čak i celih 15 poena u deficitu. Sjajni plej je uz pomoć Elajdže Brajanta i Džordana Nvore, uspeo da sruši Pirejce i upiše drugi trijumf u elitnom takmičenju nakon četiri odigrana kola.

Kako je sevalo večeras iz Larkinovih ruku. Za dva 5/7, za tri 4/7! Pogađao je kada niko nije, ali i kada je najviše trebalo. Ali, bitne koševe u dramatičnom finišu ubacili su i Brajant (11p., 6as.), a pogotovo Nvora (10p., 7sk.) kojem nije zadrhtala ruka sa linije penala. Uz njih, važan doprinos u važnom trijumfu imao je i Darijus Tompson sa 13 poena i pet asistencija.

Kod gostiju je na momente nezaustavljivo delovao Evan Furnije sa 20 poena, Šakil Mekisik je brojao do 17, a Saša Vezenkov 16. Filip Petrušev je na parketu bio samo sedam minuta i za to vreme ubacio tri poena uz dva skoka i jednu asistenciju. Nikola Milutinov se još oporavlja od povrede.

Odlično, ma fantazmagorično je počelo za Pirejce. Već do kraja prvog dela igre su imali ogromnih 8:23 na svom kontu. Odbrana nije postojala kod domaćina u uvodnih deset minuta, ali je već do odlaska na veliki odmor slika u tom kontekstu počela da se menja. Spustili su Pivari na samo tri poena zaostatka do poluvremena (41:44). Ipak, sve do poslednjih par minuta nisu uspeli da preokrenu. Držali su gosti plus ceo treći kvartal, kao i dobar deo poslednjeg, međutim Larkin i družina su ipak bili oni koji su se na kraju radovali.