Tandem Dukš - Vajzer uništio Volfzburg

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.24. | 19:33

Verder i treći put zaredom dobio u gostima

Verder je izuzetno završio prošlu sezonu kada su u pitanju gostovanja, a u istom ritmu je nastavio i u novoj. Na četiri meča tri pobede i remi. Ukoliko dodamo i prošlosezonske utakmice, to je sada već niz od šest partija bez poraza, ili ako vam je draže od aprila meseca. Poslednja žrtva četa Ole Vernera je Volfzburg, koji je vodio sa 1:0, a onda između sudijske nadoknade u prvom delu i 72. minuta, primio čak četiri gola i upisao četvrti neuspeh. Do kraja uspeo je samo da ublaži poraz - 2:4.

Gosti sa Vezera pružili su jednu od boljih partija ove jeseni. Sjajno je funkcionisao tandem Marvin Dukš - Mičel Vajzer; jedan drugom namestili su po gol, s tim da je iskusni napadač upisao i drugu asistenciju, omogućivši Lenartu Grilu da postigne debitantski pogodak za tim iz Bremena.

U strelce na samom startu drugog poluvremena upisao i Feliks Agu, čime je započeo veliki preokret...

Volfzburg ima puno problema u defanzivi, primio je više golova od 14 ekipa Bundesluge, između ostalih i od davljenika Sankt Paulija - čak 16.

Istina je da Ralfu Hazenhitlu nedostaje puno povređenih igrača (Lovro Majer, Svanberg, Enmeča, Rožerio), ali Vukovi imaju ozbiljan budžet i formirali su ekipu za izlazak u Evropu, tako da bi ovakvi problemi morali da da budu rešeni na mnogo kvalitetniji način.

Konkretno večeras, domaćin verovatno i nije mogao bolje, imajući u vidu da je odmah nakon trećeg primljenog gola, Patrik Vimer bio agresivan na sredini terena, zbog čega je zaslužio direktan crveni karton.