"Trenutak kada je Horford zategao Delavedovu"

Lakat barabe Horforda u stilu uličnog kavgadžije (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 25.05.15. | 09:18

I naravno momentalno isključenje

Trenutak kada je Horford zategao DelavedovuBio je kraj druge četvrtine, 34,3 sekunde do poluvremena, Atlanta je vodila sa 48:47, Al Horford je sa 14 poena bio najefikasniji igrač utakmice. Ali probudio se i Lebron Džejms, pa su Hoksi verovatno shvatili da pobeda nad Klivlendom visi o koncu.

Nažalost po goste iz Džordije upravo je Horford bio taj koji je svu tu nagomilanu energiju kanalisao na potpuno pogrešan način. U jednom rvanju pod obručem nije mu se dopala upornost 24-godišnjeg Australijanca Metjua Delavedovu. Njegovu želju za pobedom Horford je nagradio brutalnim udaranjem laktom u glavu. Kao da je MMA u pitanju, a ne košarka.

Naravno, usledilo je očekivano isključenje i na kraju – delom sigurno i kao posledica Horfordovog nasilničkog gesta – poraz Atlante.