""
""

Pishuan video odlični Sosijedad, Baski prekinuli crni niz kad se niko nije nadao (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.04.16. | 22:31

Real Sosijedad prekinuo je, posle pet mečeva, seriju bez pobede i to na mestu na kojem je malo ko očekivao mogao da se tako nešto desi. Stadion Sančez Pishuan i 32.000 bili su svedoci uspeha Real Sosijedada koji je odigrao hrabro i slavio sa 2:1 u meču 31. kola Primere.

Uspeh gostiju iz Baskije dobija na težini ako se uzme u obzir da su od 68. minuta igrali bez isključenog Markela Bergare.

Upravo je pomenuti igrač trasirao put Sosijedada ka pobedi u Sevilji, tek drugoj u poslednjih 13 godina.

Bergara je već u drugom minutu bio najspretniji posle prekida u kaznenom prostoru domaćina i savladao je golmana Rika.

Nije Sevilja imala ni sreće, jer je u 34. minutu već bilo 0:2, jer je Gžegož Krihovjak posle još jednog prekida pogodio sopstvenu mrežu.

Sevilja je smanjila zaostatak na početku drugog poluvremena golom ove sezone sjajnog Kevina Gameira iz penala.

Više od toga domaća ekipa nije mogla, jer jednostavno, nije imala igrača koji bi uz Gameira povukao napred do samog kraja.