Split (ABA/Dragana Stjepanović)

Novi skalp na Gripama: Mega srušena u Splitu

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.10.24. | 20:56

Prvi poraz Mege ove sezone u ABA ligi

Split je do ovog kola u ABA ligi pobedio samo Crvenu zvezdu kod kuće, a sada je pao još jedan srpski tim. Hrvatski tim naneo je prvi poraz Megi ove sezone i slavio u petom kolu ABA lige rezultatom 90:80.

Na Gripama se niko neće provesti dobro ove sezone, jasno je stavila do znanja svima ekipa Slavena Rimca. Mega je došla u Split kao jedan od neporaženih timova sa četiri vezane pobede, ali se kući vraćaju praznih ruku jer je domaća ekipa bila i više nego raspoložena.

U prvoj četvrtini su trojkama izrešetali Megu i odigrali gotovo po pa perfektno, pa su posle prvih 10 minuta imali +8. Nastavili su u istom ritmu i u drugoj četvrtini i imali su sjajno napadačko veče. Vodili su i sa najvećih 12 poena prednosti i konstantno držali Megu na solidnoj razlici.

Na poluvreme su otišli sa +8, koliko je bilo i u prvoj četvrtini, dok su u trećoj deonici imali i +14. Dvocifrenu prednost održavali su tokom skoro čitave deonice i pred poslednjih 10 minuta imali su +10. Do kraja utakmice nisu imali nikakvih problema da održe dvocifrenu prednost. Mega nijednom nije uspela da uhvati priključak i Split je došao do druge pobede ove sezone.

Hrvatsku ekipu su do pobede predvodili Šorter sa 22 i Škara sa 19 poena, dok su se u ekipi Mege istakli Kondić sa 19 i Marković sa 18 poena.