Boriša Simanić i Svetislav Pešić (ABA/Dragana Stjepanović)

Igokea srušila Megu, Pešić gledao Borišu Simanića

Vreme čitanja: 2min | ned. 27.10.24. | 13:54

Mega doživela drugi poraz zaredom, Igokea se penje na tabeli

Posle četiri vezane pobede, Mega je stala. Izgubili su od Splita u gostima i sada od Igokee kod kuće. Tim iz Laktaša slavio je rezultatom 73:64 u meču šestog kola ABA lige u Hali sportova Ranko Žeravica u Beogradu. Meču je prisustvao i selektor košarkaške reprezentacije Srbije Svetislav Pešić, koji je došao zbog Boriše Simanića.

Odbrana gostujuće ekipe i loš šut domaćeg tima bio je ključ vođstva Igokee u prvom poluvremenu. Mega je postigla samo 11 poena u prvoj četvrtini, pošto su šutirali očajnih 16,7 odsto iz igre, što je donelo četiri poena prednosti gostima. U drugoj deonici je Igokea imala najvećih +13 protiv Mege i na poluvreme je otišla sa osetnih +9.

Nisu ispuštali prednost uopšte tokom treće četvrtine i rutinski su je održavali protiv neraspoložene Mege. Ušli su u poslednju četvrtinu sa +8, gde su brzo vratili dvocifrenu i najveću prednost od +13. Održali su lako vođstvo do kraja utakmice i upisali četvrtu pobedu ove sezone.

Do trijumfa su ih predvodili Stanković sa 13, Ilić i Džons sa 11 i Enim sa 10 poena. U ekipi Mege istakli su se Marković sa 16 poena i 10 skokova, Petrović sa 14 i Kondić sa 10 poena. Boriša Simanić upisao je dva poena.