Kostas Slukas (©Star Sport)

Bajern razmontiran u Pireju, Olimpijakos vodio sa 34 poena

Vreme čitanja: 3min | sre. 15.12.21. | 22:18

Na kraju "samo" +23 za domaćina

Bajern Minhen je pretrpeo ozbiljan rezultatski debakl u Pireju tri dana pre gostovanja Crvenoj zvezdi! Olimpijakos je nakon poraza od Zvezde u Beogradu rešio da iskali nakupljeni bes nad ekipom Andree Trinkijerija za pobedu rezultatom 83:60 (26:10, 23:14, 16:13, 18:23).

Bajern je na kraju još i dobro prošao sa “samo“ +23 (83:60), jer je na startu poslednje deonice distanca iznosila vrtoglava 34 poena. Poslednji put kod rezultata 71:37 za pirejske crveno-bele!

Šta napisati o utakmici koja je bila gotova već posle prve četvrtine. Olimpijakos je odmah napravio seriju 10:0, u narednih nekoliko minuta dvaput gubio dvocifrenu prednost, da bi do prvog odlaska na klupu razmontirao protivnika uz 26:10 na semaforu. Razlika je u nastavku utakmice uglavnom išla uzlaznom putanjom. Do poluvremena je otišla na 25 poena (49:24), a posle serije 16:4 u trećem periodu prvu put se otišlo na maksimalnih 34 razlike.

Usledio je logičan pad forme, Jorgos Barcokas je uglavnom odmarao svoje nosioce igre, zbog čega je Bajern uspeo da se spusti na prihvatljivih 17 razlike u finišu. Olimpijakos je u poslednjem naletu dodao gas i ipak deklasirao protivnika.

Saša Vezenkov predvodio je listu strelaca domaćina sa 16 poena, a jedan skok nedostajao mu je do dabl-dabla. Janulis Larencakis je ubacio 15, Tomas Vokap 13, a Tajler Dorsi 10 poena. Jedini Bajernov igrač sa dvocifrenim učinkom bio je Ogastin Rubit sa 10 poena, uz pet skokova. Vladimir Lučić odigrao je jednu od najslabijih utakmica u sezoni, pa je za 23 minuta imao osam poena (2/7 iz igre) i tri skoka. Ognjen Jaramaz proveo je na parketu 25 minuta i imao šest poena (2/6 iz igre, 2/4 za tri). Za minhenski sastav debitovao je i Kej Si Rivers koji je stigao kao zamena za povređenog Daruna Hilijarda.

Crvena zvezda dočekuje Bajern u petak od 20.45.

U poslednjem meču 15. kola Zenit je bio bolji u Vilerbanu od Asvela sa 71:61 (21:18, 12:14, 21:17, 17:12). Gosti iz Sankt Peterburga iskontrolisali su utakmicu od početka do kraja i slavili bez veće potrođnje.

Aleks Pojtres je ubacio 16, a Bili Beron 14 poena uz četiri trojke (4/8). Džordan Lojd je ubacio 15 poena (4/13 iz igre, 2/5 za tri), uz sedam skokova i pet asistencija. Kod domaćina Vil Hauard je ubacio 12, a Kris Džons 11 poena.