Furiozni Kragujevčani, Jedinstvo još dobro prošlo

Vreme čitanja: 3min | pet. 25.10.24. | 20:44

Sa četiri lopte u mreži puleni trenera Dudića ispratili goste iz Uba - 4:0

/Od dopisnika Mozzart Sporta iz Lazarevca/

Od trenutka kada je lopta krenula sa centra fudbaleri Radničkog 1923 su jasno stavili do znanja da ih u duelu sa Ubljanima zanima samo osvajanje tri boda i hvatanje priključka zab gornji deo tabele. Sve je u igri izabranika trenera Feđe Dudića delovalo toliko ubedljivo da se stekao utisak da su Kragujevčani na treningu - 4:0 (3:0).

U sjajnoj, ali i rutinskoj partiji, kod Kragujevčana bolji od ostalih bili su Gluščević, Ćosić, a posebno raspoloženi Tomislav Dadić, koji je bio nerešiva enigma za Tamnavce.

Sa prvim sudijskim zviždukom crveni iz Šumadije su mogli do gola, ali je ta šansa u kojoj se našao kao da je bila uvod u ono što sledi. Domaćin je lako stigao do tri gola viška u pvom poluvremenu, a da je jop neka lopta završila iza leđa mladog golmana Vukašina Jovnovića, ne bi bilo nezasluženo.

Poslužen kao na tacni spretni i lukavi Gluščević je matirao odbrabnu Jedinstva. Pleli su igrči Radničkog 1923 mreži oko, ali i u kaznenom prostoru, a bleda odbrana debitanta iz Tamnave delovala je kao u lavirintu bez izlaza. Rezultat toga su golovi Ćosića i Stankovskog. I dok dlanom o dlan, na semaforu je pisalo 3:0.

Fudbalski gledano, u pvom poluvremenu izabranici trenera Miloša Obradovića nisu imali odgovor na visok presing domaćina, a jedan od pokazatelja odnosa snaga na terenu je i činjenica da su i pored građenja igre Kragujevčani napravili i neuporedivo više faulova.

Gde su stali u prvom, fudbaleri radničkof 1923 su nastavili i u nastavku. Sada je Zeljković znalački reagovao na jedan centaršut i trzajem glavom primorao Jovanovića na novu kapitulaciju.

Nisu ni izmene koje je napravio trener Ubljana nisu donele poseban boljitak, osim što je bilo nekoliko situacija u kojima su fudbaleri n belim dresovima možda mogli neto više da naprave. Pokušaji Jevtića i Denzela su zavrpili samo na tome.

Do kraja tek poneko uzbđenje na obe strane, ali rezultat se više nije mejao. Sastav trenera Feđe Dudića, ispotavilo se na kraju rutinski je odradio posao.

RADNIČKI 1923 - JEDINSTVO 4:0 (3:0)

/Gluščević 6, Ćosić 15, Stankovski 33, Zeljković 54/

Gornji Milanovac Stadion: Metalca. Gledalaca: 150. Sudija: Novak Simović (Lovćenac).

RADNIČKI 1923 (4-2-3-1):Lijeskić -, - Ćosić 7,5 )od 81. Adžić-), Zeljković 7, Mitrović 7, Dadić 8 - Ristić 7, Stankovaski 7,5 (od 68. Tomić-)- Ben Hasin 7 (od 68. Ortiz-), Bevis 8, Gluščević 7,5 (od 78. Celios-)- Evandro 7 (od 68. Enlandu.).

JEDINSTVO UB (4-1-4-1): V. Jovanović 6- Doderović 5 (od 64. Popović-), Aćimović 5, Damjanić 5, Golubović 6- Rakić 6 -Arna 5(od 46. Perez 6), Matić 6, Jevtić 6 (od 74. Saidov-), Stevančević 5(od 46. Fereira 5,5)- Denzel 5,5 (od 78. Runjajić-).

Igrač utakmice: Tomislav Dadić (Radnički 1923) 8.