""
""

Veče za večnost malog kluba iz predgrađa Rima: Frozinone pobedio prvi put u Seriji A! Saponara isključen zbog psovanja sudije (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.09.15. | 20:56

Junak se zove Federiko Dionisi, postigao je oba gola u trijumfu nad Empolijem

Veliki dan za mali klub! Istorijski. Fudbaleri Frozinonea ostvarili su prvu pobedu u Seriji A ikada. Novajlija u najjačem rangu italijanskog fudbala isprašio je pred svojim navijačima Empoli i zahvaljujući trijumfu od 2:0 predao fenjer na tabeli još jednom debitantu, Kapriju.

Oko 10.000 navijača na stadionu Matusa u predgrađu Rima zauvek će pamtiti ovo 28. septembarsko veče, a klupski zvaničnici u almanahe će podebljanim slovima ispisati ime Federika Dionisija. Napadač koji je prošle sezone sa 14 pogodaka bio najzaslužniji za drugo mesto i direktan plasman u viši rang, postigao je oba gola i u razmaku od samo 13 minuta postao apsolutni heroj Frozinonea.

Bivši napadač Livorna se iskrao odbrani Empolija najpre u 58. minutu i otpadak posle šuta Kjovanija poslao u mrežu, da bi u 71. iskoristio grešku Portugalca Marija Ruja da još jednom savlada Poljaka Lukaša Skorupskog.

Posao gostma dodatno je otežao Rikardo Saponara, 13 minuta pre kraja opsovao je sudiju i zaradio direktan crveni karton.

Na taj način Frozinone je zaključio fantastična dva kola, jer je u minulom, u drugom minutu nadoknade vremena izborio remi sa aktuelnim prvakom Juventusom, da bi taj bod nadogradio premijernom pobedom u Seriji A.