""

Tri meča i tri gola u Cvajti: Arminja pokorila Aue i probila se u vrh!

Vreme čitanja: 1min | pet. 13.09.13. | 20:33

Ekipa iz Bilefelda slavila golovima Kristijana Milera i Filipa Rajsea sa 2:0

Arminija će se i te kako pitati ove sezone kada je plasman u Bundesligu u pitanju. Ekipa Štefana Kremera savladala je Aue na gostovanju i probila se na drugu poziciju Cvajte – 0:2 (0:0).

Domaćin je bio prilično agilan u prvih 45 minuta meča, opasno pretio preko Okoronova i Silvestrea, ali i mašio izrazite prilike, što mu se osvetilo u nastavku meča.

Prvo je Kristijan Miler na startu drugog pluvremena matirao Sašu Kirštajna, dok je u nadoknadi vremena konačan rezultat postavio Filip Rajse.

Veoma važan trijumf ostvario je i Paderborn na Benteler areni protiv Karlsruea i to zahvaljujući pogotku Elijasa Kačunge u 61. minutu.

Jedini meč na kojem večeras nije bilo golova u Cvajti odigrao se u Alenu, gde je favorizovani Minhen propustio priliku da se probije na sam vrh tabele.