""
""

Skupoceni Dinamo zaribao protiv Kiprana, Lamela doneo preokret Totenhemu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 21.08.14. | 20:01

Omonija izvukla dobar rezultat u Moksvi, AEL poražen iako je vodio, Helsinki bliži Ligi Evrope od Rapida, Azeri odoleli Tventeu

Kiparski klubovi imaju za čim da žale posle prvih mečeva plej-ofa za Ligu Evrope. I Omonija i AEL su mogli da ostvare pobede protiv favorizovanih Dinama iz Moskve i Totenhema, ali na kraju nisu izdržali.

Mnogo bolje prošla Omonija koja je u Moskvi protiv skupocenog tima Dinama iz Moskve izborila remi sa golovima - 2:2. Već u drugom minutu meča Gruzijac Lobznadize je lepim golom glavom posle slabe intervencije odbrane Dinama doneo prednost Kipranima na Himki Areni. Dinamo je uzvratio takođe pogotkom glavom. Kris Samba je zakucao loptu u mrežu posle sjajno izvedenog kornera Metjua Valbuene. Ipak, greška Dinamovog kapitena Vankera je omogućila Fofani u 59. minutu da pošalje projektil u mrežu Berezovskog. Stvari za Dinamo su postale još opasnije tri minuta kasnije kada je Kokorin isključen zbog simuliranja. Ipak, uspeli su i sa igračem manje da dođu do izjednačenja pošto je rezervista Bitner bio precizan posle duplog pasa sa Kuranjijem. Kiprani su ti koji imaju bolji rezultat pred revanš...

Omonijine sreće nije bio i AEL. Drugi kiparski predstavnik je poražen na svom terenu od Totenhema (1:2) iako je imao minimalnu prednost. Adrijan ih je doveo u vođstvo posle bega odbrani Totenhema, ali su Englezi preokrenuli u drugom poluvremenu zahvaljujući rezervisti Eriku Lameli. Argeninac je ušao sa klupe i potpuno razmrdao gostujuću ekipu. Kejn je u 64. minutu pogodio prečku, ali to je bila najava izjednačenja. Lamela je ušao u u igru u 72. minutu i samo dva minuta kasnije majstorski proigrao Roberta Soldada koji je sjajnim golom završio akciju. U 80. minutu je već 2:1 za Spurse. Lamela je opet probio i sjajno poslužio Harija Kejna koji je zakucao loptu u mrežu Kiprana.

Bez golova je bilo u Poljskoj gde su Ruh i Metalist odmerili snage, kao i u Azerbejdžanu gde je šampion Karabag odoleo protiv Tventea.

Veliki uspeh je ostvario Helsinki koji je na svom terenu savladao Rapid iz Beča iako je gubio sa 0:1.