Seferovićeva čarolija, serija nastavljena, trka otvorena (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.04.19. | 20:44

Švajcarac igra u životnoj formi

Neverovatni Haris Seferović nastavlja da rešeta mreže i donosi Benfiki pobede. Švajcarac bosanskog porekla je sa nova dva gola obezbedio Benfiki pobedu na gostovanju fenjerašu Feirenseu od 4:1. Ukupno je dao 14 golova na poslednjih 11 prvenstvenih mečeva!

Ruku na srce, bio je to lak zadatak. Seferović od večeras ima isti broj golova u ligi nego kao tim Feirensea.

Iako je Fenjeraš poveo u desetom minutu, Benfika je umela da odgovori. Na kraju prvog i početku drugog poluvremena je sa tri gola napravile preokret i rešila sve dileme. Prvo je izjednačio Pici iz penala, potom je Almeida preokrenuo posle kornera, da bi Seferović u 49. minutu izveo najlepši potez na meču.

Golman Feirensea je istrčao na vrh šesnaesterca u pokušaju da uhvati loptu, ali ga je saigrač preduhitrio i izbio loptu. Loše i tačno na nogu Seferoviću koji je majstorski reagovao i sjajnim lobom iz prve postigao fantastičan gol.

Na kraju je Seferović postigao i drugi gol i učvrstio se na čelu liste strelaca sa 18 pogodaka. A Benfika je četvrtom pobedom zaredom nastavila šampionsku trku sa Portom. Šest kola pre kraja, imaju isti broj bodova, ali Benfika ima bolji međusobni skor.

PORTUGAL 1 - 28. kolo

Porto - Boavista 2:0 (1:0)