""

Sa Urala se vidi opstanak: Asevedo i Smolov oborili Policajce! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.05.15. | 18:13

Ural napravio ogroman korak ka cilju, pošto je savladao Dinamo iz Moskve sa 2:1

Nezadrživo je Ural u prethodnom periodu hita ka ispadanju u niži rang, vezao je četiri utakmice bez pobede, ali je tim Aleksandra Tarkhanova pokazao snagu kada je to bilo najpotrebnije. Motivisani domaćini nije mnogo mario za milionsku vrednost Valbuene, Kokorina, i ostalih zvezda Dinama iz Moskve, pa je zabeležio pobedu u poslednjem meču 28.kola Premijer lige – 2:1.

Prilično iznenažujući rezultat ako se ima u vidu da je Dinamo poveo u pravom trenutku. Strelac je bio Zobnin u 34.minutu. Činilo se da će od tog trenutka papirnati favorit zaključati meč. Mežutim, bila je ovo utakmica koju su domaćini igrali na život i smrt.

Sjajni vezista iz Čilea Asavedo je izjednačio do poluvremena. Bio je to pogodak koji je podigao samopouzdanje domaćim igračima koji su nastavk odigrali u mnogo jačem tempu.. Sve je to rezultiralo pobedonosnim golom Smolova četiri minuta pre kraja.

Ural je ovom pobedom napravio ogroman korak ka opstanku. Ovaj tim posle današnjeg meča ima 27 bodova, tri više u odnosu na Arsenal iz Tule koji je u zoni ispadanja.