"Propuštena prilika"

Rostov iskopao rupu i skočio u nju - najgori tim u Rusiji došao mu glave, titula je sada na kocki! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.05.16. | 15:20

Ekipa Kurbana Berdijeva poražena na gostovanju Mordoviji

Propuštena prilikaOvo je bio zicer. Nije mogao da bude veći - Rostov je gostovao poslednjeplasiranoj Mordoviji koju trese finansijska nestabilnost i koja je na ivici štrajka, ali ne da nije pobedio, što je suštinski bio imperativ, već je izgubio! Glave mu je došao Slovenac Dalibor Stevanović pogotkom sa bele tačke - 2:1.

Bilo je jasno da će Rostov imati sve veći pritisak kako se sezona bude završavala, ali za borbu protiv takvog velikana u ruskom fudbalu kao što je CSKA ovakvi dueli moraju da se dobijaju. Poraz je nedopustiv.

Posle 0:0 na poluvremenu, gosti su doživeli šok. Sevnula je akcija u 56. minutu, Lucenko je pravovremeno poslao dodavanje prema Sergeju Samodinu koji je hladnokrvo rešio situaciju jedan na jedan.

Ipak, Berdijev je deset minuta kasnije izvukao keca iz rukava, tačnije sa klupe sa rezerve, ubacio Sardara Azmouna koji je u stilu najboljih evropskih špiceva odreagovao i ubio pauka u ćošku gola Mordovije. Ni to nije bilo dovoljno jer je u 85. minutu Dalibor Stevanović pogotkom sa bele tačke i tako napravio veliki problem "ruskom Lesteru".

Imao je Rostov više udaraca u gol, a Mordovija je postigla dva gola iz dva šuta u okvir gola!

Tim Kurbana Berdijeva posle 26 odigranih kola ima 51 osvojen bod i pao je na drugu poziciju, dok je CSKA prvi sa 53 boda u džepu. Imao je Rostov sve u svojim rukama, ali će sada morati na Ruski rulet. Videćemo šta će biti i da li će pištolj opaliti za četiri kola.

U narednom kolu Rostov dočekuje Lokomotivu iz Moskve, dok CSKA igrau Moskvi protiv Tereka.