""
""

Remi Rome i Intera zbog kojeg je Liga šampiona sve dalje (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.01.13. | 22:49

Vučica i Neroazuri u ne baš preterano zanimljivom meču podelili plen (1:1), čime su najviše profitirali rivali poput Napolija, Lacija i Milana

Najavljivali su iz Rome i Intera da će igrati na tri boda na Olimpiku jer bi im pobeda bila značajan korak ka plasmanu u Ligu šampiona, ali su izgleda pretili praznim puškama. Oba trenera su klaskulisala i čini se da su na kraju i jedni i drugi zadovoljni podelom plena posle konačnih 1:1. Roma je bila za nijansu bolja, ali bilo bi nezasluženo da je Inter otišao iz prestonice bez makar jednog boda. Bio je ovo prvi remi Rome u Seriji A posle 15 uzastopnih prvenstvenih okršaja u kojima nisu pdigrali nerešeno...

U ne baš preterano zanimljivom meču, Rimljani su poveli golom Frančeska Totija iz penala na startu meča. Prethodno je Ranokija srušio Bredlija u šesnaestercu. Do kraja poluvremena su viđene po dve solidne prilike na obe strane. Kod Rome je u oba navrata neprecizan bio Osvaldo, a kod Intera, mladi hrvatski napadač Marko Livaja kojem je ovo bio prvi start u dresu Intera u karijeri.

Iu samom finišu prvog poluvremena, Inter je izjednačio. Guarin je prošao po desnoj strani i kroz šumu Rominih fudbalera provukao povratnu do Palasija koji rutinski pogađa i psotavlja konačnih 1:1. U nastavku je Roma napadala, Inter se branio. Promašivali su Osvaldo, Piris, Balzareti, dobro je branio Handanović i meč je završen bez pobednika.

Od remija su najviše profitirali rivali poput Napolija, Lacija i Milana.