"Aleksandar Mitrović"

Predatorski gol Mitrovića nije bio dovoljan da Anderleht izbegne neočekivani poraz (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 22.11.14. | 19:54

Šampionu ugroženo prvo mesto na tabeli, Far dvostruki strelac

Aleksandar MitrovićVečeras bi moglo da dođe do smene na vrhu Pro lige pošto je Anderleht neočekivano izgubio od ekipe Šarlroa 3:1. Izgleda da su igrači šampiona Belgije umorni posle reprezentativnih obaveza, dok domaćini nisu imali takvih problema te su ubedljivo dobili favorizovanog protivnika, a počasni gol za lidera tabele je postigao Aleksandar Mitrović.

Vrlo rano na utakmici se videlo da domaća ekipa nije odlučila da položi oružje pred Anderlehtom pa je Klemen Tainmon realizovao kontru svoje ekipe u 14. minutu.

Prednost je ipak trajala samo tri minuta pošto je defanzivac domaće ekipe Gijom Fransoa grudima pokušao da vrati loptu golmanu posle centaršuta Andija Nahara, ali je to uradio veoma loše te se popularni Mitrogol stuštio ka lopti i izjednačio, a onda gol proslavio sa trenerom Besnikom Hasijem.

Ipak to je bilo sve što je favorit uradio, usledio je šok na početku prvog poluvremena kada je Sedrik Far ponovo doneo prednost domaćoj ekipi, a u 62. je isti igrač postigao i treći gol ekipe Šarlroa.

Klub Briž pobedom nad Beverenom može da prestigne šampiona na tabeli pošto ima samo dva boda i utakmicu manje.