""
""

Pomračenje svesti Salvatorea Sirigua! Gol na njegovu dušu, pa lakat u leđa Aduricu - Bilbao srušio Sevilju (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.09.16. | 20:35

Italijan kumovao prvom golu, a nepromišljenim u nadoknadi vremena omogućio domaćinu da lagano dođe do bodova - 3:1

Veče u Bilbau kojeg se golman Sevilje Salvatore Sirigu neće rado sećati. Italijanski čuvar mreže je prvo u dobroj meri bio odgovoran za prvi pogodak domaćina, nakon čega je u poslednjim trenucima, pri rezultatu 2:1 za Atletik laktom udario Adurica, dobio crveni karton i napravio jedanaesterac iz kojeg je iskusni golgeter postavio konačan rezultat 3:1 (1:0).

Vodeći gol za Baske postigao je San Hose u 26. minutu, koji je tek nakon drugog dodira i ispuštene lopte bivšeg golmana PSŽ-a zatrsesao mrežu rivala. Sevilja je dobro otvorila drugi deo meča i preko Samira Nasrija stigla do izjednačenja, ali to slavlje gostiju nije dugo trajalo.

Mikel Balenzijaga je u 66. minutu utakmice vratio vođstvo domaćinu nakon ukradene lopte i dobrog prodora po levoj strani. Za taj udarac Sirigu nije imao rešenje, što je dodatno uticalo da njegovu nervozu i nezadovoljstvo, koji su kulminirali u završnici utakmice.

Aduric je to lukavo uticao, bio je dosta agresivan, leđima se naslonio na italijanskog golama i usledio je nepromišljen gest čuvara mreže, kojeg sasvim sigurno očekuje nekoliko mečeva suspenzije. U nadoknadi vremena mrežu Sevilje čuvao je Ibora, pošto je Sampaoli već iskoristio sve tri izmene.