""
""

Anži ispada iz Rusije, ali igraće na proleće u Ligi Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | čet. 28.11.13. | 20:11

PAOK savladao Šahtjor Karagandi 2:0, Vukić na terenu u finišu, remi Rubina sa Mariborom (1:1) i siloviti Kubanj protiv Sent Galena (4:0)

Fudbaleri solunskog PAOK-a savladali su danas kao gosti predstavnika Kazahstana, ekipu Šahtjora Karagandi sa 2:0 u utakmici 5. kola L grupe Lige Evrope. Ovim uspehom grčki klub je osigurao plasman u drugu rundu takmičenja.

Tok, do tada prilično nezanimljivog meča, preokrenuo je autogol nespretnog Aldina Džidića u 54. minutu, kojeg je slučajno zakačila lopta i matirala Mokina, nakon čega se gostima otvorio put ka pobedi.

Nju je u poslednjim trenucima meča overio Stelio Kiciu. U gostujućem timu od 78. minuta igrao je bivši prvotimac Partizana Zvonimir Vukić.

Paok se ovim trijumfom probio na prvo mesto grupe L, a u drugom meču od 19 sati sastaju se AZ Alkmar - Makabi Haifa.

Od tri ruske ekipe koje su u terminu od 18 časova dočekale protivnike pobedila je samo ona kojoj trijumf uopšte nije ni značio. Mada zakucan za dno tabele, samo na teoretskim šansama za prolaz dalje, Kubanj je razneo u param parčad švajcarski Sent Galen – 4:0. U glavnoj ulozi bio je Paragvajac Lorenco Melgarežo, strelac dva gola, dok je Rumun Igor Armas upisao dve asistencije i ostavio kakvu takvu nadu timu iz Krasnodara da može do prve dve poziciej, ali za to mu je uz senzaciju u Valensiji. potrebno da Svonsi ne osvoji ni bod u naredna dva kola.

Za razliku od Kubanja, Rubin je odavno osigurao plasman u narednu fazu, pa iznenađujući remi sa Mariborom ne ugrožava njegovu lidersku poziciju u Grupi D. Iako u kombinovanom sastavu, Rusi su dobro otrrili meč, sve vreme napadali i poveli golom Izraelca Natha u finišu prvog poluvremena. Činilo se da će tim Kurbana Berdijeva lagano privesti meč kraju, posebno što je isom protivniku u Sloveniji čak pet puta zatresoa mrežu, ali je Dejan Mezga izborio remi 1:1, za koji je zaslužan i golman Jasmin Handanovič (pet odbrana).

Iako puca po šavovima i još nikog nije pobedio u ruskoj Premijer ligi, Anži je osigurao plasman u Ligu Evrope! I to remijem sa Šerifom – 1:1. Gosti iz Tiraspolja (Marko Stanojević zamenjen u 76. minutu, a bivši Zvezdin vezista Kadu igrao ceo meč) poveli su početkom drugog poluvremena i bili na korak do povrtka u trku, ali je tim iz Mahačkale brzo izjednačio golom Aleksandrua Epureanua i na proleće će, dok se bude borio za opstanak u ruskom prvenstvu, igrati  na međunarodnoj sceni.