"Slavlje Keržakova"

Pala je Zvezda! Zenit pokorio neosvojivu tvrđavu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 29.03.14. | 15:02

Tim iz Sankt Peterburga naneo prvi poraz Amkaru na domaćeg terenu posle 12 utakmica (2:1)

Slavlje KeržakovaPala je i Zvezda! Odolevao je stadion u Permu 12 vezanih utakmica (od 17. maja prošle godine), ali je popustio pred naletima strašne vojske iz Sankt Peterburga. Zenit je okončao niz nepobedivosti Amkara na domaćem terenu i drugom vezanom pobedom (2:1) izbio na deobu prvog mesta na tabeli ruske Premijer lige, bar dok se ne završi nedeljni moskovski derbi Lokomotive i Spartaka

Ovaj trijumf mogao bi da se tumači i kao pokazatelj da je Andre Vilas-Boas doneo novu energiju timu sa Petrovskog, jer je posle smene Lučana Spaletija mezimče Gasproma zaigralo kao preporođeno i opet se bori za šampionski naslov.

Mada, nije sve dobro počelo za goste, jer je Maksim Kanjunikov lepoticom sa ivice kaznenog prostora razveseio domaće navijače i činilo se Zenitu preti spoticanje.

Potrošili su gosti čitavo prvo poluvreme u neorganizovanim napadima, ali su početkom drugog sve nadomestili za samo pet minuta. Najpre je Krišito dobro reagovao posle odbitka, a onda Aleksandar Keržakov četvrtim golom u sezoni doneo bodove favoritu, na čijoj je klupi sedeo Aleksandar Luković.