""
""

Ostende ugasio fenjer, Genk je sada pod pritiskom

Vreme čitanja: 1min | pet. 29.04.16. | 22:56

Sudar dve poslednjeplasirane ekipe belgijskog plej-ofa pripao je Ostendeu koji je savladao Zulte Varegem u gostima sa 2:1 i tako došao na samo bod razlike od Genka koji je na poziciji koja vodi u doigravanje za Ligu Evrope.

Prvi je poentirao Ostende u 21. minutu preko El Ganazija, a odgovor je stigao samo dva minuta posle toga kada je Mbaje Leje pogodio za 1:1. Ta vaga trajala je sve do 15 minuta pre kraja meča Nolidž Musona postavio konačan rezultat i doneo trijumf svom timu.

Marko Poletanović igrao je za domaće do 67. minuta kada ga je zamenio Senegalac Mame Tijam.

Ostende je posle dve vezane pobede na 32 osvojena boda, dok je Varegem poslednji sa četiri poraza u poslednjih pet utakmica.