"Radost igrača Karlsruea"

Ne pomaže ni novi trener, očajni Minhen ide ka trećoj ligi! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 19.10.15. | 22:00

Karlsrue preko Hofera kaznio nepažnju odbrane Lavova i odneo ceo plen sa Alijanc arene

Radost igrača Karlsruea

Ni smena trenera i šok terapija nije pomogla minhenskim Lavovima da konačno nekoga pobede u Cvajti. Karlsrue je slavio kao gost na Alijanc Areni sa 1:0 i odneo kući značajne bodove za nastavak sezone, a domaćina ostavio da ozbiljno razmišlja o selidbi u niži rang.

Bilo je ovo očajno veče i loš start za novog trenera Minhena Bena Melmana koji nije uspeo da razdrma ekipu nakon dolaska prošle nedelje.

A Minhen je bio bolji u prvom poluvremenu. Tamnoputi Okoti je imao dve dobre šanse u uvodnom delu meča, kada je zamalo bio neprecizan. Izgledalo je da Lavovi konačno mogu do pobede, ali se u 33. minutu sve promenilo. Japanac Jamada je idealno uposlio Ervina Hofera, a popularni Džimi je rutinskim udarcem matirao golmana Ejhera za 0:1.

Bio je to trenutak nepažnje odbrane domaćina, koji je posle tog primljenog gola imao težak zadatak. Defanzivno nastrojeni Karlsrue pretio je uglavnom iz kontri, ali nije uspevao da dođe do drugog gola. Minhen je i u nastavku imao inicijativu, napadao je i često pretio golmanu gostiju Orlishausenu, ali bez konkretnog udarca u gol.

Pokušali su u nekoliko navrata Okoti, Volf i Lindl, ali je mreža gostiju ostala netaknuta. Mladi srpski reprezentativac Fejsal Mulić našao se u timu Lavova, na klupi, ali nije ušao u igru.