""
""

Nastavljen teror Sevilje na Benito Viljamarinu: Betis nije pogodio ni okvir gola, čak ni iz penala... (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 06.01.16. | 20:11

Gosti još jednom pokazali da su u ovom trenutku daleko kvalitetniji rival - 0:2

Nastavlja se teror Sevilje u okršajima sa gradskim rivalom Betisom na Benito Viljamarinu. Zeleno-beli ni treći put ove sezone nisu uspeli da pogode mrežu rivala, a ovoga nisu pogodili ni okvir gola, čak ni iz jedanaesterca, pa je ekipa Unaja Emerija stekla veoma značajnu prednost pred revanš osmine finala Kupa kralja, koji je na programu narednog utorka - 0:2 (0:1).

Već od samog starta meča Sevilja je pokazala da je kvalitetniji rival u ovom trenutku. Brzo su gosti uspostavili kontrolu igre na terenu, a nakon vodećeg pogotka Krona Delija u 13. minutu bilo je jasno da tok utakmice u potpunosti ide na njihovu vodenicu.

Betis je od tog trenutka na sve načine pokušavao da pronađe put do gola Serhija Rika, ali njegovim napadačima ništa nije polazilo za nogom. Pepe Mel je u nastavku meča naredio još jaču ofanzivu, ali ga je u potpunosti isekao pogodak Gžegoža Krihovjaka u 49. minutu, nakon čega je praktično sve bilo rešeno.

Trener domaćih je nakon gtoga pokušao sa uvođenjem Sebaljosa i Rubena Kastra, koji su donekle uspeli da pokrenu ostatak ekipe. Betis je mogao do počasnog gola i nade pred revanš na Ramon Sančez Pishuanu, ali je Ruben Kastro udarac sa bele tačke u 82. minutu poslao daleko preko prečke.

Nakon toga u Betisovim redovima se pojavila velika nervoza, a najkraći „fitilj“ imao je Alfred N'Dijae koji je zarado crveni karton u 86. minutu.