"Roma"
"Roma"

KUP ITALIJE: Roma uplašila Inter, Palasio doneo nadu (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 23.01.13. | 22:41

Vučica je sa dva lepa gola došla do prednosti u dvomeču sa Interom u polufinalu Kupa – 2:1

RomaFudbaleri Rome savladali su kao domaćin ekipu Intera rezultatom 2:1 (1:1) u prvom meču polufinala Kupa Italije. Golove za Vučicu postigli su Florenci u 13. i Destro u 33. minutu, dok je veoma bitan gol u gostima postigao Rodrigo Palasio minut pre kraja prvog poluvremena. Revanš meč na programu je u 17. aprila..

Prvi gol na utakmici postigao je Alesandro Florenci sjajnim udarcem glavom sa nekih 11 metara posle odličnog centaršuta desnog beka Pirisa sa desne strane. Igrači Rome nastavili su sa dominacijom tokom većeg dela prvog poluvremena, da bi Matija Destro novim golom glavom, posle još jednog sjajnog ubačaja Pirisa, doveo svoj tim do dva gola prednosti. Ipak, do kraja poluvremena Rodrigo Palasio umanjio je prednost domaćina.

U drugom poluvremenu obe ekipe igrale su zatvoreno, tako da i nije bilo nekih većih prilika pred oba gola, pa je Vučica zasluženo slavila na kraju meča.