"Slavlje Markizija i De Rosija"

Konteova magija: Italija – Holandija 2:0! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.09.14. | 22:38

Ko bi se tome nadao posle onakvog Mundijala? Istina, Holandija je već od devetog minuta imala igrača manje na terenu. Minut kasnije Azuri su stigli i do drugog gola

Slavlje Markizija i De RosijaNeko konačno plače i za Lujom van Galom! Ali, nećemo sad o njemu. Jednostavno, Antonio Konte nam to ne dozvoljava. Doskorašnji trener Juventusa je upisao savršen debi na klupi Italije i na Apeninima probudio nadu da im se neće skoro desiti debakl kakav su doživeli na Mundijalu u Brazilu kada su takmičenje završili u grupnoj fazi. U Bariju su večeras pokazali da i te kako umeju da igraju fudbal. Protiv Holandije, trećeplasirane ekipe sa Svetskog prvenstva, uverljivih 2:0!

Samo tri minuta bilo je dovoljno Ćiru Imobileu da posle savršene duge lopte Leonarda Bonućija, primiri loptu, obiše Jaspera Silesena i pokaže Mariju Baloteliju da mora da se uozbilji ako misli da sačuva mesto u startnoj postavi reprezentacije.

Prvi gol koji je Holandija primila posle 372 minuta igre.

Već u 10. minutu sve je bilo gotovo. Napadač Sasuola Simone Zaza pobegao je Brunu Martins Indiju i ušao mu u liniju. Korpulentni i prilično nesigurni Holanđanin je naseo na trik i skrivio penal, a sudijska trojka možda je reagovala i malo preoštro i pokazala mu crveni karton.

Danijele De Rosi je bio hladnokrvan i sa bele tačke duplirao prednost Italijana.

Sa igračem manje bilo je jasno da izabranici Gusa Hidinka ne mogu da se vrate u igru. Možda je samo iznenadila nemoć. Tokom prvog poluvremena samo jedan šut na protivnički gol. Van kaznenog prostora, neprecizan.

Ideja Hidinka da odustane od Van Galove 3-5-2 formacije i vrati se na 4-3-3 nije se momentalno isplatila. Konte se, pak, opredelio baš za 3-5-2 sistem. Pogodio je. I pokazao da Italija ne mora da strepi. Čak i kada nema Bufona, Pirla, Balotelija...

(FOTO: Action Images, arhivska)

Antonio KonteBruno Martins IndiĆiro ImobileDanijele De RosiEvropaGus HidinkHolandijaItalijareprezentativni fudbalSimone Zaza