""
""

Kišna ispisao istoriju Eredivizije! Ajaks prvi tim sa 5.000 datih golova u ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 15.02.15. | 18:38

Ajaks slavio sa 4:2 na svom stadionu protiv Tventea, a gosti se dobro držali do 50. minuta, kada je Kišna preuzeo stvari u svoje ruke

Lepo je bilo navijačima Ajaksa na Amsterdamskoj areni protiv Tvente. Ekipa koju vole pobedila je sa 4:2 u meču koji je obilovao preokretima, a Kopljanici su ispisali novu stranicu istorije Eredivizije jer su postali prvi tim sa 5.000 postignutih golova u ovom takmičenju.

Čast da postavi Ajaks na ovaj pijedestal imao je mladi Rikardo Kišna koji je u 68. minutu dao gol za 3:2, a potom sedam minuta kasnije postigao je taj jubilarni pogodak za istoriju.

Naravno, to je domaćoj ekipi donelo i nova tri boda, ali su i dalje u zaostatku od 13 za vodećim PSV Ajndhovenom. Ovo je Ajaksu bila peta pobeda u poslednjih osam duela sa Tventeom.

Prvi od dva pogotka Kišna je postigao atraktivnim udarcem u padu, posle asistencije El Gazija. Istorijski gol, u 75. minutu, Kišna je dao pošto je Milik pokušao petom da prevari svog čuvara, koji je ostao zbunjen, a napadač domaćih najbrže je reagovao i zatresao mrežu za konačnih 4:2.

Tvente je u šestom minutu šokirao domaće navijače, pošto je u šestom minutu Hesus Korona glavom pogodio mrežu, ali je, ruku na srce, čuvam mreže Ajaksa mogao i mnogo bolje da reaguje prilikom ove situacije.

Nisu dugo pristalice Ajaksa čekale na izjednačenje, a Kopljanici su se brzo oporavili od početnog šoka. Igrao se 10. minut, kada je Nik Vergerver bio najsnalažljiviji posle kornera sa leve strane, i raspalio po lopti koja je završila ispod prečke gola Tventea.

Samo pet minuta kasnije Ajaks je napravio potpuni preokret, a sjajan gol dao je Ričedli Bazoer koji je uhvatio “volej“ i potpuno neometan sa 15-ak metara spakovao loptu iza leđa čuvara mreže Tventea.

Ekipa Tventea se na početku drugog dela utakmice brzo vratila u igru, makar rezultatski. U 50. minutu Hakim Zijeh je postigao novi pogodak za goste, a ispostavilo se da je to bilo sve kada je u pitanju Tvente na ovom meču.