Keln sa Alijanc Arene maršira ka Bundesligi, Arminija tone u treću ligu

Vreme čitanja: 2min | ned. 30.03.14. | 15:54

Jarčevi u finišu meča savladali Minhen 1860 i povećali prednost na liderskoj poziciji

Keln je na odličnom putu da se vrati u elitni razred nemačkog fudbala. Popularni Jarčevi su minimalnom pobedom nad Minhenom 1860. na Alijanc Areni zadržali lidersku poziciju na tabeli i imaju šest bodova više u odnosu na prve pratioce Grojter Firt i Paderborn.

Bavarci su u većem delu meča bili bolji rival od Jarčeva, ali im ostaje da žale zbog velikog broja propuštenih prilika. Kazna je usledila u 85. minutu kada je Fin pogodio u bliži ugao mađarskog veterana Gabora Kiraljija i doneo pobedu Kelnu koji je u seriji od šest mečeva bez poraza.

A, na dobrom putu da zaigra u Bundesligi je i Paderborn. Po prvi put u klupskoj istoriji. Turski napadač Mahir Saglik je sa dva gola opet bio ključni čovek Paderborna i preuzeo je lidersku poziciju na listi strelaca Cvajte. Paderborn je već u 55. minutu vodio 3:0 u Frankfurtu i bilo je jasno da su overili tri boda. Padereborn se sada izjednačio na drugoj poziciji sa Grojter Firtom i čini se da im makar baraž ne gine.

Nekadašnji bundesligaš Arminija tone u ambis ispadanja u treću ligu. Na svom terenu su odigrali bez golova protiv Alena i sada su im šanse da izbore opstanak izuzetno male.