"Fudbaleri Borusije iz Menhengladbaha"

I to se desilo - Nojer grešio, a Bajern izgubio kod kuće: Rafael srušio mit o neosvojivosti Alijanc Arene (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 22.03.15. | 19:28

Menš preskočio Bajer na tabeli, Brazilac dvostruki strelac, povreda Robena

Fudbaleri Borusije iz MenhengladbahaNavijači minhenskog Bajerna su zaboravili kako je to vraćati se kući tužan sa Alijanc Arene vikendima, a onda je u Bavariju stigao raspištoljeni Rafael sa ostatkom Borusije iz Menhengladbaha i naneo prvi poraz kod kuće šampionu Nemačke ove sezone – 2:0.

Ono što je možda još veće iznenađenje je to i da je Manuel Nojer izgubio epitet nepogrešivog. I to kao direktna posledica prevelikog samopouzdanja pošto je  u 30. minutu pokušao da nonšalantno pokupi udarac Rafaela iz kaznenog i lopta je prevarila svog gospodara i ušetala se iza linije.

Samo što se vratio na teren posle lakše povrede, Arjen Roben će opet ići u ambulantu i u 24. minutu je morao da napusti igru. Ali dobra vest za navijače lidera Bundeslige je povratak Tijaga Alkantare u tim, prvi put ove sezone, mada vezista nije dobio šansu da zaigra.

Bavarci nisu želeli da dozvole poraz kod kuće, te je usledila ofanziva, a gde ima ofanzive ima i kontri. To su Koltovi i iskoristili te je Kristof Kramer asistirao Rafaelu za drugi gol Brazilca, a lopta je opet prošla ispod Nojera, mada Nemcu se ne može zameriti na ovom pogotku.

Neprikosnoveni tim nemačkog prvenstva je poražen na bundesligaškoj utakmici prvi put od meča sa Borusijom iz Dortmunda prošle sezone i od tada je odigrao 14 utakmica. A onda je Rafael stigao na Alijanc Arenu i na najteži mogući način došao do trećeg mesta na tabeli.