"Pedro Leon slavi sa saigračima"

Granadini štoperi za istorijski niz Hetafea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 20.10.13. | 13:55

Gosti slavili sa 0:2 i ostvarili i četvrtu uzastopnu pobedu u Primeri čime su izjednačili rekord

Pedro Leon slavi sa saigračimaMalo je i do povoljnog rasporeda, ali ima nešto i do igre Hetafea, koji izgleda opasno kao retko kad. U stvari, nikad nije delovao opasnije nego sada, pa je u devetom kolu Primere pobedom od 0:2 na gostovanju kod Granade izjednačio klupski rekord od četiri prvenstvena uspeha u nizu.

Oba gola pala su u drugom poluvremenu, ali se ključni detalj zbio već u 32. minutu kada je neoprezni Senegalac Pape Malik Dijakate laktom u vazdušnom duelu  uleteo u rivala, pa sudija nije imao izbora no da mu pokaže žuti karton. A s obzirom da mu je to bio drugi Granada je ostala sa 10 igrača na terenu.

Možda bi i uspela nešto da i drugi član štoperskog tandem domaćeg tima, Kolumbijac Muriljo, nije rešio da pruži svoj doprinos pobedi. Centaršut Pedra Leona, koji se posle tri neuspešne sezone u madridskom Realu vratio u tim u Hetafe, Muriljo je nespretno sproveo u sopstvenu mrežu za 1:0. Leon je samo osam minuta kasnije pečatirao selidbu bodova u madridsko predgrađe, pa se Hetafe probio do petog mesta na tabeli.