Đokovićeva magija, islandska bomba i ispadanje Kluža! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.08.18. | 21:06

Rumuni su prokockali šansu u prvoj utkamici

Rumunski šampion Kluž je još jedan od favorita koji više ne sanja san o plasmanu u Ligu šampiona. Rumuni su se pridružili APOEL-u, Legiji i Šerifu koji su neprijatno iznenadili u kvalifikacijama.

Dodue, Kluž je imao i teži posao, jer je zaustavljen od strane švedskog prvaka Malmea, koji se ipak ne može nazvati autsajderom. Posle minimalne pobede u Rumuniji pre sedam dana, Malme je večeras izborio remi (1:1) na svom stadionu i zakazao okršaj sa Videotonom ili Ludogorecom u trećem kolu.

Rumuni su očigledno porpustili svoju šansu u meču kod kuće... Iako su se hrabro borili u Švedskoj i oživeli posle pola sata igre kada je hrvatski defanzivac Damjan Đoković fantastičnim makazicama poništio prednost Šveđana iz prvog meča.

Imao je Kluž još jednu dobru priliku u nadokandi prvog poluvremena kada je Tukuedan promašio 2:0 i kazna je stigla posle 10 minuta igre u drugom poluvremenu. I opet evrogol! Islandski vezista Traustason je raspalio po lopti sa 20 metara i zakucao projektil u mrežu Rumuna.

Kada je Kluž u 76. minutu ostao sa igarčem manje zbog drugog žutog karotna Kulija, bilo je jasno da su Šveđani zakoračili u treće kolo kvalifikacija. Odbranili su rezultat do kraja i eliminisali Kluž.Rumuni idu u kvalifikacije za Ligu Evrope gde ih čeka bolji iz duela jermenskog Alaškerta i crnogorske Sutjeske.

Šerif - Škendija 0:0 /prvi meč 0:1/

Hapoel B.Š. - Dinamo Zagreb  2:2 (2:0) /prvi meč 0:5/