"Penal"

Da ne beše penala, teško bi Lokomotiva išla ka vrhu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 13.03.16. | 16:47

Posle serije loših rezultata ekipa iz Moskve konačno stigla do tri boda

PenalMuči se Lokomotiva poput starog voza koji ne može da se uspenje uz strmo brdo, ali je ovog puta uspela da se popenje, onako, na silu. Savladao je tim iz Moskve Ufu s 2:0. Prvi strelac na meču bio je vezista Vladislav Ignatjev iz penala u 56. minutu, dok je Aleksandar Samedov pogodio u 90+2 minutu kada je već bilo sve gotovo.

Imala je Lokomotiva prednost u posedu lopte, diktirala je ritam igre, ali na poluvreme je otišla sa rezultatskim egalom - 0:0.

Ipak, kada su mnogi navijači pomislili "evo i petog meča bez slasti pobede", pao im je kamena sa srca pošto je Ignatjev iskoristio penal i doneo tri boda domaćinu. Samedov je na samom kraju samo osigurao pobedu. Petar Škuletić nije igrao na ovom duelu, bio je na klupi sve vreme.

Posle ovog meča Lokomotiva je treća na tabeli Premijer lige sa 35 osvojenih bodova, pet manje od CSKA i Rostova koji imaju po 40.

Prethodno je Krasnodar došao do tri boda uprkos crvenom kartonu u 11. minutu, a nejga je dobio Sigurdson! Smolov je pogodio u 24. minutu, a Krasnodar je pokazao da može protiv Mordovije i sa 10 igrača na terenu.