"Kris Martin (Derbi)"

Čempionšip: Kiks Brajtona, Derbi uleteo u gužvu na vrhu, Tigrovi bez po muke pojeli neugodni Birmingem!

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.10.15. | 18:05

Navikli smo da u terminu od 16 sati u drugoj ligi Engleske pršti od golova, ali ovoga puta nije bilo tako

Kris Martin (Derbi)Subotnji termin od 16 časova rezervisan je za „najluđu ligu na svetu“ – Čempionšip. Ovoga puta nije bilo baš toliko ludo kao što može da bude. Na osam mečeva postgnuto je 19 pogodaka, a najveći kiks napravio je lider Brajton koji je na svom terenu remizirao (0:0) sa Prestonom koji pripada donjem delu tabele. Taj kiks su iskoristili Hal i Derbi i dodatno zakuvali stvari na vrhu.

Hal je igrao u najavi jako neizvestan meč protiv Birmingema koji je pred ovaj okršaj vezao četiri pobede, ali su Tigrovi već u prvom poluvremenu odradili posao i rešili meč svake neizvesnosti. Brzi golovi preko Davida Mejlera (36. minut) i bivšeg fudbalera Palerma Abela Ernandeza  (38. minut) doneli su domaćima veliku radost i mnogo razloga za zadovoljstvo. Ovo je Ernandezov šesti pogodak u sezoni.

Kao što je gužva na vrhu tabele timova, tako je i na vrhu liste najboljih strelaca u sezoni. Nik Blekmen vodi sa devet pogodaka, ali ga u stopu prate trojica fudbalera, od kojih je jedan upravo udarna igla Derbija Kris Martin, momak koji igra svoju četvrtu sezonu u ovom klubu. On je postigao prvi pogodak za Derbi na gostovanju Hadersfildu, a pobedonosni gol postigao je Džordž Torn.

Midlzbro je napravio veliki preokret na gostovanju Vulverhemptonu. Vukovi su vodili posle prvog poluvremena pogotkom Edvardsa u 22. Minutu, ali su prvo Fabrini, a potom i Lidbiter s bele tačke i Stjuart Dauning doneli preokret timu sa Riversajda i skok na četvrtu poziciju.

Bolton je i dalje prikucan za dno tabele. Maleri jedan za drugim biju klub sa Makron stadiona. Iskusni 34-godišnji Šola Ameobi postigao je gol za vođstvo u 32. minutu, delovalo je da će Bolton do pobede koja bi mu život značila, ali je u 71. minutu Prins Guano napravio penal, dobio crveni karton, i domaća ekipa je na kraju osvojila samo bod.