"Jovan Stojanović"

Borac se u penal ruletu izborio s drugoligašem, Stojanović pogurao Voždovac preko Spartaka

Vreme čitanja: 1min | sre. 26.10.16. | 15:56

Završene dve prve današnje utakmice Kupa Srbije

Jovan StojanovićPartizan je probio led, a u prvim današnjim mečevima Kupa Srbije plasman u četvrtfinala najmasovnijeg srpskog takmičenja overili su i Voždovac i Borac. Zmajevi su minimalcem savladali subotički Spartak, dok je Borac tek posle penala uspeo da slomi otpor drugoligaša Jagodine.

Regularni tok meča završen je rezultatom 1:1, pošto je Andreja Lazović gostima doneo inicijalnu prednost, ali je publika u Čačku odahnula kada je početkom drugog poluvremena Tijago Galvao vratio Borac u život. Do kraja meča nije bilo promene rezultata, pa je pobednik odlučen u penal seriji u kojoj je ulogu tragičara poneo defanzivac Ćurana Ivan Miladinović čiji se promašaj ispostavio kao odlučujući.

Na krovu tržnog centra u Zaplanjskoj u junaka meča izrastao je Jovan Stojanović, koji je u 19. minutu na asistenciju Miloša Pavlovića i nakon par lepih driblinga postigao jedini gol na meču. Spartaku nije pomoglo ni to što je poslednjih dvadesetak minuta imao igrača više zbog Pavlovićevog isključenja.

Jagodina i Spartak se okreću prvenstvenim obavezama, Borac i Voždovac će se i na proleće boriti za trofej Kupa Srbije.