""

Baskijska bajka traje! Mali Eibar rasplakao navijače u Vigu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.04.17. | 18:21

Vezista Eibara Pedro Leon postigao 10. gol ove sezone

Nemaju novca, a ni logistiku, ali imaju hrabra srca. Ratnici iz baskijskog gradića Eibara nastavljaju da igraju dobro i da se, na iznenađenje mnogih, bore za Evropu. Danas je ova ekipa napravila pravu malu senzaciju i kao gost savladala Seltu u Vigu sa 2:0 u meču 31. kola Primere.

To je bila treća uzastopna prvenstvena pobeda malenog baskijskog kluba kojeg na tabeli prate veliki klubovi iz ove pokrajine, Atletik Bilbao i Real Sosijedad.

Gosti su već u 13. minutu iskoristili jedan kontrapad i poveli golom Eibara kojem je loptu glavom spustio Serhio Enrič.

Naravno da je ova situacija delovali kao pravi hladan tuš za domaće navijače u Galiciji. I nisu se oporavili od toga do kraja utakmice.

A dotukao ih je najefikasniji vezni igrač Primere ove sezone. Dobro ste pročitali, to nije niko od asova iz Madrida ili Barselone, već Pedro Leon. Doduše radi se o čoveku koji je tri godine proveo sedeći na klupi u Realu, a danas je u 51. minutu postavio konačan rezultat.

Srpski vezista Nemanja Radoja ušao je u igru u 56. minutu umesto Pabla Ernandeza.