Pogodak Čičarita za 1:1

Agoniji šampiona nema kraja, opet se radovao komšiluk

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.04.18. | 19:26

Vest Hem iz prve prave šanse na meču stigao do boda na Stamford Bridžu - 1:1

Čelsi je nastavio da grca u problemima, a ni na drugoj uzastopnoj utakmici kod kuće još uvek aktuelni šampion Engleske (kako to čudno zvuči) nije osetio slast pobede. Posle Totenhema koji je slavio sa 3:1, još jedan komšijski tim Vest Hem je osvojio važan bod, možda i spasonosan u borbi za opstanak zahvaljujući lepom golu Čičarita Ernadeza u 73. minutu.

Posle sjajne akcije Marka Arnautovića lopta je pala pred Meksikanca koji sa 12 ili 13 metara, kada je neometan, vrlo retko greši. Kurtoa nije imao šanse i bod je otišao u Ist End. Inače, Ernandez baš ne voli Plavce pošto im je danas dao deveti gol na 14 utakmica i oni su mu ubedljivo najomiljeniji rival. Prosto, nijednom drugom timu nije dao više golova, a na poslednja četiri gostovanja na Stamfordu pogotke je postizao kao rezerva, ulazeći s klupe.

Čelsi je bio bolji u prvom delu, a posle poništenog gola Morati i promašaja Brazilca Vilijana, kapiten Aspilikueta im je doneo prednost u 36. minutu. Gol je posvetio pokojnom Reju Vilkinsu koji je preminuo pre nekoliko dana.

Nije ovo nikako bio dan Alvara Morate. Skupoceni Španac imao je nesreću da su mu zbog ofsajda poništena čak dva gola (po jedan u svakom poluvremenu) pa se nije odužio Antoniju Konteu na poverenju koje mu ukazuje. Vest Hem je do boda stigao faktički iz prve konkretne šanse, ali to je fudbal i Plavci mogu da se ljute samo na sebe za  činjenicu da nisu pobedili.

A mogli su Plavci do trijumfa, da se nije isprečio Džo Hart i zaista u samom finišu u nekoliko navrata čudesno sačuvao mrežu. Plavci su i pored remija sačuvali peto mesto sa tri boda više u odnosu na Arsenal (deset manje od pozicije koja vodi u Ligu šampiona), dok je Vest Hem pobegao iz opasne zone na šest bodova od 18. mesta.