""
""

ABA: Radnički ispustio Igokeu, Splitova senzacija u Zagrebu prijala Zvezdi i Partizanu

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.01.13. | 19:01

Radnički propustio odličnu priliku da se umeša u borbu za sam vrh, ali su domaći ipak slavili u Laktašima 88:85. Split savladao Cedevitu 75:72

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca nisu uspeli da ostvare veoma važan trijumf protiv lidera ABA lige Igokee u Laktašima, iako su bili izuzetno blizu – 88:85 (29:19, 16:18, 20:24, 23:24).

Kragujevčani su praktično počeli da igraju tek u drugom poluvremenu, kada su fenomenalnim trojkama Ćapina (29 poena, 7/13 za tri) sustigli prednost rivala, koja je jednom trenutku u prvom poluvremenu iznosila i čitavih 16 poena razlike.

Ipak, njemu je ruka zadrhtala baš u poslednjem minutu, kada nije uspeo da pogodi dva vezana šuta za tri i dva poena, što su domaći uspeli da iskoriste i privedu meč kraju bez većih problema. Najbolji u pobedničkom sastavu bio je odlični Bojan Jorović koji je upisao 22 poena.

Radički nije učinio uslugu Zvezdi i Partizanu, ali zato jeste Split koji je ceo tok meča u Domu sportova jurio Cedevitu i onda u poslednim trenucima meča slavio izuzetno važan trijumf – 72:75 (25:19, 17:14, 12:16, 18:26).

Ključnu trojku za ekipu koja je nedavno bila pred gašenjem pogodio je Krušlin za vođstvo Splićana od 73:72. Nakon toga je Rajt promašio za dva poena, a Vukušić sa linije penala postavio konačan rezultat. Priliku da donese produžetak svom timu propustio je Kičen u poslednjem napadu za Cedevitu na ovom meču.

Cedevita je tako ostala na korak od večitih, baš kao i MZT, koji je na svom terenu izgubio od Budućnosti (69:76).