©Reuters
©Reuters

Skandinavski derbi odlučuje o prvaku Evrope, Norvežanke uništile Francusku

Vreme čitanja: 1min | pet. 18.11.22. | 22:21

Trikolorke su dostojno držale nekih 45 minuta igre, a onda su uletele u nezaustavljivu mašinu i eksplozivnu igru Norveške - 28:20

Delovalo je da je Norveška porazom od Danske sebi zakomplikovala život, ali je zapravo život postao komplikovan za Francusku. Aktuelne svetske i evropske šampionke demonstrirale su silu protiv aktuelnog olimpijskog prvaka i u reprzizi finala sa poslednja dva velika takmičenja nanele velikom rivalu težak poraz u Stožicama - 28:20 (12:11).

Tako ćemo u velikom finalu (nedelja, 20.30) u Lubljani gledati skandinavski derbi, dok će od 17.45 indisponirana Francuska na megdan Crnoj Gori, koja sigurno vidi svoju šansu.

Trikolorke su dostojno držale nekih 45 minuta igre, a onda su uletele u nezaustavljivu mašinu i eksplozivnu igru Norveške, posle čega im više nije bilo spasa. U poslednjih 12 minuta, pri rezultatu 21:19, potpuno je stao napad Francuske, pa je do kraja utakmice Norveška postigla sedam, a tim Olivijea Krumbholca samo jedan, pa je težak poraz bio neminovan.

Najefikasnija u pobedničkom timu bila je Nora Merk sa osam postignutih golova, dok je Stine Oftedal dala gol manje. Sa druge strane, Zadi Gras se pet puta upisala u strelce.

EVROPSKO PRVENSTVO ZA RUKOMETAŠICE – POLUFINALE (LJUBLJANA)

Danska - Crna Gora 27:23 (14:10)

Norveška - Francuska 28:20 (12:11)