Odbojkašice TENT-a (CEV)

Finale Kupa izazivača sve dalje: TENT pao na domaćem terenu

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.02.22. | 21:36

U prvom polufinalnom susretu pobeda Tenerifa - 3:1

Pokazale su odbojkašice TENT-a da nisu lak protivnik, ali više od jednog seta nisu uspele da uzmu ekipi Tenerifa. U prvom polufinalnom susretu Kupa izazivača španski tim je u Obrenovcu odneo pobedu - 3:1 (25:16, 25:22, 19:25, 25:20) i sada je veoma blizu finala.

Imaće izabranice Vladimira Vasovića priliku naredne nedelje na gostujućem terenu da pokažu da mogu bolje od ovoga i da pokušaju da nadoknade prednost protivnika. Međutim, biće veoma teško da se izvuku iz ovakve situacije i obezbede prolaz.

Najefikasnija u srpskom taboru je bila Jovana Cvetković, koja nije bila u startnoj postavi, već je ušla na teren naknadno. Ona je skupila 14 poena, a pratile su je Mina Mijatović i Ana Mitrović sa po 12. Kod pobednika najbolja je bila Džesika Vagner sa 16 poena - 12 iz napada i četiri iz bloka.

Obrenovčanke su prethodne sezone igrale polufinale CEV kupa, sada su stigle do iste faze Kupa izazivača, pa i u slučaju da ispadnu naredne nedelje - moraju biti zadovoljne evropskim putovanjem.

U drugom polufinalu italijanski Skandići je izvukao trijumf protiv turskog Ajdina i to zahvaljujući mladoj Ekatarini Antropovoj - 3:2 (25:21, 23:25, 22:25, 25:18, 15:10).

Turska ekipa je imala prednost od 2:1 u setovima, ali je u nastavku talenat koji poseduje demonstrirala ruska odbojkašica rođena 2003. godine i pogurala svoju ekipu do trijumfa. Završila je susret sa 29 poena - 22 iz napada, četiri iz bloka, tri sa servis linije... Na domaćem terenu će Skandići naredne nedelje braniti prednost stečenu u gostima.