Džejson Tejtum (Reuters)

Pulova žurka trajala osam minuta: Seltiksi protutnjali kroz Vašington

Vreme čitanja: 2min | pet. 25.10.24. | 03:03

Tejtum i Braun dominirali, Vukčević ni u protokolu

Nastavljaju Seltiksi da gaze od samog starta sezone. Ovoga puta žrtva su bili Vizardsi, pošto je Boston lako slavio rezultatom 122:102.

Mnogi su se šalili da se Džordan Pul još nije oporavio od onog udarca u glavu koji je zadobio od bivšeg saigrača Drejmonda Grina, zbog čega je na kraju i trejdovan iz Golden Stejt Voriorsa u Vašington Vizardse. Nije opravdao očekivanja u prvoj sezoni u novom timu, ali je u prvih osam minuta nove sezone pokazao zašto je bio jedan od ključnih igrača u osvajanju titule 2022. godine sa Ratnicima. Za samo osam minuta u prvoj četvrtini, ubacio je Pul 17 poena. Pogodio je pet trojki i imao je jedno polaganje kada je prethodno lepim potezom izbacio jednog od najboljih defanzivaca NBA lige Džrua Holideja.

Vodili su Vizardsi tokom većeg dela prve deonice u raspucavanju sa aktuelnim šampionom i posle prvih 12 minuta bilo je nerešeno. U drugoj četvrtini je Pul stao i do kraja poluvremena postigao još jednu trojku za 20 poena u 18 minuta na parketu, dok je klupa Seltiksa napravila osetnu prednost. Kada se vratio Džejson Tejtum, nastavio je gde je stao u utakmici protiv Njujork Niksa. Na poluvremenu je imao skoro dabl-dabl sa 20 poena i devet skokova za ukupno 44 poena u prve dve utakmice samo u prvom delu igre. Na veliki odmor je Boston otišao sa sigurnih +10, ubacivši 64 poena za 24 minuta.

Gde je Džejson Tejtum stao u prvom poluvremenu, u drugom su nastavili Džejlen Braun i Derek Vajt. Kada im se sa klupe pridružio Pričard, uz odličnu odbranu svih u redovima aktuelnih šampiona, Vizardsi nisu imali šta da traže i Boston je otišao na +20. Sa rezervama su otišli na najvećih +27, pa je pred poslednjih 12 minuta samo ostalo pitanje kojom će razlikom Boston upisati drugu pobedu u sezoni. Čak je i Pejton Pričard pogodio trojku sa skoro celog terena, ali nažalost nije važila.

Džejson Tejtum završio je meč sa 25 poena (9/20 iz igre, 3/11 za tri), 11 skokova i šest asistencija. Efikasniji je bio Džejlen Braun sa 27, dok je Derek Vajt meč završio sa 19 poena. Kod Vizardsa najbolji je bio Pul sa 26 poena (6/11 za tri), dok je Jonas Valančijunas upisao 18 poena. Razočarao je Kajl Kuzma sa samo 12 poena (5/15 iz igre, 0/5 za tri). Drugi pik na draftu Aleks Sar je za 22 minuta postigao dva poena (1/2 za dva, 0/5 za tri).