Barsa dominantna protiv Darušafake - 32 razlike

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.01.19. | 22:43

Već na poluvremenu je bilo 54:27

Barselona je u poslednje vreme u odličnoj formi, Darušafaka sa druge strane u jako lošoj pa je svakako pobeda Katalonaca bila i očekivana stvar. Možemo da kažemo da se tim Svetislava Pešića poigrao sa protivnikom i na kraju slavio s 97:65.

Koliko je Barselona bila dobra pokazuje i  činjenica da je posle 10 odigranih minuta dala 29 poena, a na poluvremenu je Barsa imala prednost protiv Darušafake od 27 poena prednosti - 54:27.

Jaka Blažič i Tomas Ertel s perimetra i Kevin Serafan, odnosno Ante Tomić pod košem su pravili velike probleme turskom sastavu koji jednostavno nije imao odgovor na igru domaćina.

Videlo se ponovo zašto je Darušafaka u ovom momentu najlošija ekipa u Evroligi, bukvalno je Barselona mogla da bira kako će da dođe do poena. Iako trojke nisu išle od ruke Blaugrani, dvojke su bile odlične pa je Barsa održavala prednost sve do kraja utakmice.

Realno, nije bilo potrebe da se igra drugo poluvreme, jer je već posle 20 minuta sve bilo jasno. Ipak, Barsa je odradila profesionalno posao i stigla do bitne pobede. Devete na 16 utakmica.

Najefikasniji u Barseloninim redovima bili su Tomas Ertel sa 18 poena, Kevin Serafan je dao 12, Kris Singlton 10, koliko je ubacio i Jaka Blažič.

Najubedljivija pobeda Barse u Evroligi ove sezone.