Zvezda mora da igra "prljavo" u Ligi šampiona – premalo je četiri faula
Vreme čitanja: 3min | čet. 07.11.24. | 16:28
Premalo prekršaja stvara prevelike probleme, crveno-beli bi morali više da ulaze u klinč sa protivnicima
Brzi su fudbaleri Barselone kao munje i vešti s loptom poput mađioničara. Teško ih je stići, a još teže oduzeti im posed. Čak i kada neka ekipa uspe u tome, po komandi skaču za vrat rivalu i guše ga, pritiskaju na njegovoj polovini dok ne povrate loptu nazad kao da je samo njihova igračka koju će potom opet sebično čuvati od igrača u drugim dresovima. Čini se da ih uvek ima jedan više.
Trenutno im nema ravnih u evropskom fudbalu, samo je pitanje dokle će izdržati, hoće li uspeti da idu sve do kraja i pehara Lige šampiona. Individualni kvalitet je tu, sjajan trener na klupi, međutim, nedostaje iskustva. Reč je o veoma mladoj ekipi koja je tek nekoliko meseci zajedno sa Hansijem Flikom i normalno je da u nekom periodu sezone bude turbulencija i pada forme.
Izabrane vesti
Trenutno tih problema nema, štaviše, sve deluje sjajno. A koliko je moćan tim Barselone u sredu uveče uverila se Crvena zvezda. Primili su crveno-beli pet golova na svom stadionu, ali i dali dva, što nije uspelo mnogo ekipa ove sezone. Ni Real Madrid i Bajern. Samo Monako (2:1) i Osasuna (4:2) koji su jedini od letos uspeli da savladaju Katalonce. Bilo je to u septembru i od tada Barsa ima sedam vezanih pobeda uz gol-razliku 29:5.
Nije dakle sramota izgubiti od takvog tima, pa makar to bilo i ubedljivo. Odigrala je Zvezda veoma dobro prvo poluvreme i uprkos visokom rezultatu ne može se reći da su se izabranici Vladana Milojevića obrukali. Pružili su koliko su mogli u ovom trenutku protiv dominantnog protivnika.
Ali jedna stvar bode oči. Kao i protiv Monaka, opet je Crvena zvezda imala daleko manje načinjenih faulova od rivala. Samo četiri u odnosu na gostujućih 12. U Monte Karlu je odnos bio 16:8 u koris francuskog tima. Da su crveno-beli bili agresivniji i žustriji, možda bi ti porazi bili blaži. Možda bi igrači Monaka i Barselone usporili ritam ne želeći da rizikuju povrede. Nije to baš stil fudbala kojem bi trebalo težiti, ali nekada ekipe jednostavno moraju da pokažu zube jačem. Nisu Zvezdini igrači opterećeni kartonima pa da moraju da vode računa o eventualnoj suspenziji. Imali su prostora za neki duel više i prekršaj kojim bi usporili Barselonu i Monako.
Primera radi, Espanjol je u nedavnom gradskom derbiju sa Barsom (1:3) napravio 14 prekršaja.
Nije lako stići igrače svetske klase kada su u naletu, ali može se to i na iskustvo i dobro postavljanje. Trebalo bi da su u Crvenoj zvezdi dosad stekli tu naviku kroz osam sezona igranja u grupnim fazama UEFA takmičenja i sa dosta objektivno mnogo jačih timova od sebe.
Ovako, utisak je kao da su crveno-beli još u strahu zbog Elšnikovog faula iz uvodnih minuta okršaja sa Interom koji je Čalhanoglu pretvorio u gol. Ili ranije protiv Benfike, kada je Kokču takođe matirao Glazera iz prekida. Morali bi što pre da prevaziđu to i počnu više da ulaze u klinč sa rivalima. Počevši od Štutgarta za tri nedelje.