Unahi na debiju pečatirao pobedu Marselja (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.02.23. | 20:57

Nant pao na domaćem terenu – 2:0

Zaista vredi! Azedin Unahi je oduševio fudbalski svet partijama u dresu Maroka na Mundijalu u Kataru, čekalo se gde će preći u zimskom prelaznom roku, a tamo gde je stao u Dohi nastavio je u novom klubu Marselju.

Na debiju za klub sa Velodrom stadiona Unahi je upisao i prvi gol, kojim je overio pobedu Marselja na teškom gostovanju u Nantu – 2:0.

Tri teško izvojevana boda znače, ipak, da plavo-beli ostaju da dišu za vratom lideru Pari Sen Žermenu, što je najvažniji utisak sa meča. Ali, Nant je sam sebi otvorio vrata pakla, jer je prvi gol bio autogol Žoaa Viktora, da bi posle toga Kanarinci promašili nekoliko velikih šansi. Prosto, ovo nije bila njihova noć.

Na kraju, u sudijskoj nadoknadi, Unahi je napravio dar-mar kroz odbranu domaćina i pogodio za 2:0, čime je rešio pitanje pobednika.

Junak večeri je, ipak, Munam el Idrisi, napadač Ajačija, koji je u 93. minutu doneo pobedu svom klubu na gostovanju Anžeu – 2:1.

Domaćin je poveo u 13. minutu preko Sime, Ajačio je izjednačio u 65. preko Sumana. Veliki kiks je potom napravio Dumbija, koji je dobio crveni karton u 78. minutu i ostavio Anže sa igračem manje, a kazna je stigla u poslednjem minutu utakmice.

FRANCUSKA 1 – 21. KOLO

Anže - Ajačio 1:2 (1:0)