©Twitter
©Twitter

Ovako se osvaja titula: Undav u rašlje za plus 10! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 05.03.22. | 21:17

Union spektakularnim pogotkom u 87. minutu svog najboljeg igrača slavio u Kortrajku - 3:2

Ove sezone ništa nije nemoguće za belgijski Union, a pogotovo ne osvajanje šampionske titule. A kako bi i bilo kada lider belgijskog prvenstva ima na raspolaganju ovakvog napadača kao što je Deniz Undav. Igrač kojeg je još u zimskom prelaznom roku Brajton platio 7.000.000 evra, po ko zna koji put je bio heroj ekipe Feličea Macua, ali je večeras izabrao poseban način. Na fantastičan način je primio loptu i namestio se na šut u 87. minutu utakmice, a onda je opalio po lopti koja je završila u rašljama. Konačnih 3:2 za Union protiv Kortrijka i odlazak na 10 bodova udaljenosti od Briža.

Utakmica je bila isprepletena preokretima. Domaćin je poveo već u osmom minutu preko Faiza Selmanija i naterao goste da znatno ranije krenu u ozbiljne atake nego što je prvobitno planirano. Prednost domaćina trajala je samo pet minuta, kada je Kasper Nilsen izjednačio, a na ostale golove se čekalo do poslednjeg kvartala meča.

Union je prvi put bio u vođstvu u 67. minutu, kada je Ismael Kandu pogodio na asistenciju Nilsena, ali se ovoga puta Kortrijk brzo vratio. Faizu Selmaniju je devet minuta kasnije postigao svoj drugi pogodak na meču, posle čega se ušlo u prilično dramatičnu završnicu. Naravno, Union je bio agilniji, Macuov tim je po svaku cenu želeo da izbegne drugi uzastopni meč bez pobede, posle kiksa protiv Eupena (0:0). Delovalo je da je domaćin dobro zatvorio prilaze svom golu, ali za Undava večeras nije bilo pravog čuvara. Sačekao je pravi trenutak i postigao jedan od najlepših golova u ovoj sezoni.

BELGIJA 1 - 30. KOLO:

Sint Trojden - Mehelen 1:1 (0:1)