Na Zvezdinu nesreću oni dolaze u Beograd: Štutgart razmontirao Juventus i zadovoljio pravdu!

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.10.24. | 23:00

Totalna dominacija Nemaca i na kraju zaslužena pobeda – 1:0

Možda navijači Crvene zvezde maštaju o tom 27. novembru kao prekretnici u Ligi šampiona. Možda veruje da će tim Vladana Milojevića prevazići sebe, i na kartama prošlosti savladati nemački Štutgart. Pošto je znala u prošlosti Crvena zvezda da se isprsi ispred bundesligaša. Možda je Sparta iz Praga pokazala određene slabosti Henesovog tima, ali moguće je da to bila samo prolazna slabost.

Sigurni smo da su igračima, stručnom štabu i navijačima Crvene zvezde izlazile graške znoja po čelu, kada su gledali izdanja Štutgarta u duelu sa Juventusom. Nije nemački vicešampion nadigrao Juventus, on ga je fudbalski i igrački poništio. Bio je to sudar moći i nemoći, dekadencije i modernog fudbala. I pravo je čudo kako se duel u Torinu završio samo sa minimalnom pobedom gostujućeg tima – 1:0.

Da, zadovoljio je pravdu Ture, pošto je u 92. minutu konačno pronašao šifru za Perina i doneo Štutgartu više nego zasluženu pobedu. A da je bilo po zasluzi, Nemci bi Juventusu naneli jedan od najtežih poraza u klupskoj istoriji. Zaslužio je Štutgart da postigne minimum tri gola. Možda i više. I negde će im se ova utakmica vratiti, negde će im se otvoriti da nadoknade sve ovo što su večeras propustili. Između ostalog, Enco Mijo je promašio najstrožu kaznu, odnosno Perin mu je odbranio.

Loša vest je što ovakav Štutgart gostuje u Beogradu, protiv Crvene zvezde koja i dalje u Ligi šampiona deluje nesnađeno. Umesto utiska možemo malo da se pozabavimo statistikom: Štutgart je 22 puta šutirao ka golu Juventusa, kao da je preko puta autsajder iz četvrtog šešira. Svaki napad, kada su gosti imali prostora, bio je šansa. O tome govori još nešto: početkom drugog poluvremena Štutgart je imao 13 šuteva ka golu rivala. Juventus samo jedan.

Matija Perin je skupio devet odbrana i čuvao ponos jednom od najvećih klubova Evrope.

Moraće Vladan Milojević da ima pomoć vanzemaljskih sila kada u novembru Švabe dođu u Beograd. Ne zna se šta je bolje izgledalo u nemačkom timu. Undav je, primera radi, dao lep gol koji je ponište posle pregledanog snimka. Štiler i Karazor su dobili rat u maneveru, pa je Dušan Vlahović ostao bez kvalitetnih lopti i mogućnosti da zapreti. Zbog toga je zamenjen mladom nadom crnogorskog fudbala Vasilijem Adžićem.

Prosto je neverovano šta je sve uspeo Štutgart da promaši. Ali sigurni smo da će, i pored toga, kolege iz Italije opevati način na koji su Undav, i Demirović napadali gol Juventusa. Teško je Stara Dama izlazila iz presinga gostiju, a i kada je to činila, posle neuspelih napada – sevale su kontre. Sreća je čuvala Juventus tokom svih 90. minuta. Kao i odlični Perin koji je odbranio penal Milota, ali u 92. minutu ništa nije mogao.

Bila je to gotovo savršena akcija – asistencija Milota koji je izbacio kompletnu odbranu Juventusa i pogodak Turea. Za nemački delirijum na tribinama u Torinu.