©Reuters

Milan ne odustaje: Inter samo dva sata na vrhu, tek će da ključa na Apeninima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 15.04.22. | 23:09

Važno slavlje ekipe Stefana Piolija i prekid serije od dva vezana remija - 2:0

Milan je pokazao pravu reakciju i posle samo dva sata na drugom mestu, ponovo je zaseo na lidersku poziciju Serije A. Istina, Rosoneri imaju i utakmicu više, ali je pritisak ponovo prebačen na stranu gradskog rivala zahvaljujući sigurnom slavlju nad Đenovom na San Siru - 2:0 (1:0).

Rosoneri su u idalnom trenutku došli do vođstva preko Rafaela Leaa u 11. minutu, što im je omogućilo da budu rasterećeni i oprezni u nastavku. Konačan rezultat tri minuta pre kraja utakmice postavio je džoker Stefana Piolija Žunior Mesijas. Milan ima dva boda prednosti u odnosu na Nerazure, ali je daleko važnije da je prekinuo niz od dva vezana remija.

Đenova je meč okončala sa samo jednim udarcem u okvir gola, a on je upućen u četvrtom minutu kada je glavom odlično gađao Ernani, ali je Maj Menjan ostao koncentrisan, iako je to praktično jedina prava situacija iz koje su gosti ozbiljnije pripretili Milanovom golu.

Rosoneri su do drugog gola mogli još u prvom poluvremenu, kada je dve odlične prilike imao Aleksis Selemakers. Domaćin je u nastavku meča ozbiljno oborio ritam, delovalo je da bi to u nekom trenutku moglo da ga košta, ali je Aleksandera Blesina bio potpuno nemoćan da nešto učini.

Pioli je uspeo malo da prodrma ekipu uvođenjem Mesijasa i Rebića, a kasnije su se na terenu našli i Rade Krunić, Braim Dijaz i Balo Ture. Ta sveža krv je dala konkretan rezultat u 87. minutu. Upravo je Rebić bio taj koji je na pravom mestu pronašao usamljenog Mesijasa, ali je prvobitno usledila magična odbrana fenomenalnog Salvatorea Sirigua. Ipak, iskusni čuvar mreže nije imao dovoljno sreće, pošto se lopta odbila pravo pred noge Brazilca, čiji je drugi udarac bio neukrotiv.

Mesijasu je ovo bio šesti pogodak na 27 utakmici za Milan u ovoj sezoni. Može se reći idealan učinak za igrača koji je veći deo svoje karijere proveo po nižerazrednim klubovima.

Milan sada ulazi u paklen finiš, posle kojeg će biti pravo čudo ukoliko uspeju da osvoje "skudeto". Sledi revanš polufinala Kupa Italije sa Interom, a onda poslednjih pet prvenstvenih utakmica u kojima će rivali biti Lacio (gost), Fjorentina (domaćin), Verona (G), Atalanta (D) i Sasuolo (G).