Independijente sa šest golova do finala Kopa Sudamerikane

Vreme čitanja: 1min | čet. 08.09.22. | 04:25

Melgar nije mogao ništa da uradi u dvomeču

Dve utakmice, dva ista rezultata. Independijente iz Ekvoadora je potvrdio plasman u finale Kopa Sudamerikane pošto su ponovo deklasirali Melgar rezultatom 3:0.

Prošle nedelje su identičnim rezultatom slavili što znači da u finale idu posle ukupno šest postignutih golova u 180 minuta fudbala. Odbrana niti jednom nije poklekla.

Independijente del Valje poseduje pehar Kopa Sudamerikane iz 2019. godine, kada je pobedio argentinski Kolon sa 3:1 u glavnom gradu Paragvaja, Asunsionu. U to vreme, trenirao ga je Španac Migel Anhel Ramirez, koga je kasnije angažovao Palmeiras, a koji je nešto kasnije bezuspešno završio u Internasionalu.

Sada pod komandom Argentinca Martina Anselmija, Del Valje kreće u potragu za drugom internacionalnom zvezdom.

Što se tiče same utakmice sve je bilo jasno i pre početka, a dvostruki strelac Diaz je samo potvrdio plasman svoje ekipe u finale kada je zatresao mrežu u 28. i 53. minutu. Konačan rezultat postavio je Segovia u 88.

U finalu se čeka najverovatnije Atletiko Gojaniense koji ima prednost 3:1 iz prvog meča protiv Sao Paula.

---------------

Možeš li ti da budeš današnji pobednik i osvojiš put u Katar na Svetsko prvenstvo?