(AFP)
(AFP)

Fluminense izbegao poraz, ali će teško i drugu ligu

Vreme čitanja: 1min | pet. 12.07.24. | 03:29

Velikan iz Rija odigrao samo 1:1 na gostovanju Krisijumi u 16. kolu brazilske Serija A

Nema kraja posrtanju Fluminensea. Velikan iz Rija je napravio još jedan veliki korak ka ispadanju u drugu ligu pošto ni u 13. uzastopnom ligaškom meču nije bio u stanju da upiše trijumf koji bi ga mrdnuo sa začelja tabele brazilske Serije A. Šampion Južne Amerike je u 16. kolu uspeo da na gostovanju novom prvoligašu Krisijumi izvuče samo bod odigravši 1:1 (0:0).

S obzirom kako se kretao rezultat na utakmici, još su izabranici Mana Menezesa dobro i prošli. Do 89. minuta su bili u zaostatku, da bi ih 11. poraza u sezoni spasio 18-godišnji Kaua Elias.

Imali su gosti čak i više lopte u posedu, uputili su više udaraca ka golu rivala, ali je sve to bilo jalovo. Posle krajnje nezanimljivog prvog dela igre, domaćin je poveo u 53. minutu golom Mateusinja i delovalo je da će uzeti ceo plen.

Ipak, nekako je uspeo Fluminense da izbegne poraz, ali po svemu sudeći neće uspeti da izbegne i odlazak u niži rang.

Trenutno imao samo osam osvojenih bodova, šest manje od sigurne zone. U narednom kolu gostuje Kujabi, dok Krisijuma ide na noge Korintijansu.