Ademi (Foto: AFP)

Dinamo se namučio sa Islanđanima: U Rejkjavik nosi samo gol prednosti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 07.07.21. | 21:18

Šampion Hrvatske promašio penal, a potom primio dva gola u finišu meča – 3:2 (2:0)

Od gotovog umalo veresija! Imao je Dinamo zicer u prvoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Valura i bio na dobrom putu da već u prvom meču završi posao, ali je morao da strepi u poslednjih nekoliko minuta, samo kako bi u Rejkjavik odneo gol prednosti – 3:2 (2:0).

Trebalo je to da bude rutinsko odrađivanje posla za prvaka Hrvatske. I sve je ukazivalo na to da će Valur pretrpeti katastrofu na Maksimiru. Posebno kada je u 82. minutu, pri rezultatu 3:0, kapiten Modrih Arijen Ademi sa bele tačke krenuo po svoj het-trik na večerašnjem meču.

Međutim, iskusni vezista je slabo šutirao, golman islandskog šampiona mu je odbranio jedanaesterac, da bi desni bek Dinama Petar Stojanović u završnim minutima meča doživeo pomračenje. Zakasneli start za penal, potom i katastrofalna reakcija, sve u dva minuta, dovoljno da Valur prednost rivala svede na minimalnu razliku i sačuva kakvu-takvu nadu pred revanš u Rejkjaviku za sedam dana. S tim da će Dinamo tada na raspolaganju imati i reprezentativce Mislava Oršića, Dominika Livakovića i Bruna Petkovića, koji su večerašnji meč propustili.

Minimalni trijumf ostvario je i Ludogorec na svom terenu protiv Šahtjora iz Soligorska - 1:0 (0:0) Bugari su do pobede stigli pogotkom Kolija Olivera-Souze u drugom minutu nadoknade meča. Revanš je za sedam dana na stadionu Čukaričkog.

LIGA ŠAMPIONA, KVALIFIKACIJE - PRVA RUNDA (PRVE UTAKMICE)

Bode Glimt - Legija 2:3 (1:2)